Wu Long Jiao Zhu - zpět na úvod
Wu Long Jiao Zhu
neděle, 20. ledna 2019

Jednotlivé školy

Jednoduchý bič v podání mistra Yang Cheng-fu

Jednotlivé školy kung-fu sdružené v asociaci Wu Long Jiao Zhu se věnují cvičení původního Tai Ji Quan rodiny Yang (Tai Gik Kuen rodiny Yeung), jak jej předává dál linie rodiny usazená v Hongkongu.

Naše školy kung-fu jsou spojeny s linií Mistra Yang Sau-chunga, a to přes jeho dceru Yang Ma-lee (nar. 1951), která vyučuje kompletní systém (jak jí byl předán otcem) své tři přímé žáky – Johna Conroye (USA, Rhode Island, www.ritaichi.com), Jima Uglowa (Velká Británie, Londýn, www.taichi.co.uk) a Joe Balthazara (USA, Passadena, www.cataichi.com).

Tradičně byl kompletní systém tréninku předáván pouze v rámci rodiny. Výuka je založena na přímém ústním předávání mezi učitelem a žákem. Informace nenajdete v knihách ani na videokazetách, protože cílem není komerční rozšíření (a rozmělnění), ale přesná a kompletní výuka. Základem je přímá linie výuky.

V Tai Ji Quan rodiny Yang není žádné tajemství, pouze tyto informace nejsou dostupné na každém rohu. Jsou určeny jen pro vážné zájemce o tradiční systém se vším všudy. Tedy s přesnou následností jednotlivých cvičení, sestav, práce s partnerem atd. Každé další cvičení je žákovi předáváno až v okamžiku, kdy je připraven je přijmout.

Pokud jste ochotni nejdříve "vyprázdnit svůj šálek", oprostit se od toho, co si pod pojmem Yang Tai Ji Quan představujete, a začít studovat tradiční systém rodiny Yang, pak zde naleznete to pravé.

Obsah © 2005 – 2007 Zdeněk Kurfürst, design & code © 2005 – 2007 Zensolutions
Mapa stránek | RSS kanál | Podmínky použití | Kontakt